Pirmie iespaidi: elektriskais Fiat 500e

Finansiāls atbalsts elektroauto pircējiem noteikti būs iegādi veicinošs faktors, jo nav jau noslēpums, ka visiem, kas grib būt moderni un braukt videi draudzīgā veidā, maciņš ir jāatver plašāk nekā tiem, kas samierinās ar attīstībā iestrēgušajām iekšdedzes dzinēju tehnoloģijām. Pat ne iestrēgušām, bet vienkārši apturētām, jo cīņā par izdzīvošanu benzīna un dīzeļdzinēji ir nonākuši zaudētāja lomā, ko vairāki autobūves koncerni jau paguvuši pasvītrot ar paziņojumu, ka strādās ar elektromobiļiem un jaunus tradicionālos iekšdedzes motorus vairs neattīstīs. Tā sakot - kas ir, ar to jāiztiek, kamēr notiek pāreja uz mašīnām ar baterijām.

Fiat 500e FOTO: Ingars Tenis, TVNET

Tās ir sliktas ziņas V8 motoru burbuļošanas, augstu apgriezienu dzinēju un izplūdes gāzu aromāta faniem, bet laba vēsts uz ilgtspējīgu mobilitāti vērstiem, apzinīgiem ļaudīm, kam svarīga mūsu planētas nākotne un kuri prot novērtēt elektroauto sniegtās priekšrocības. Var jau smīkņāt, ka elektroauto ir kā mobilais telefons, kas ar pilnu bateriju darbojas vienu dienu, tomēr patiesībā tas ir stipri maldīgs priekšstats, kas aktuāls varbūt bija pirms gadiem desmit, bet ne tagad. Tagad ar faktiski jebkuru elektroauto var doties ceļojumā un tā izmēram nav nozīmes. Vai tas būtu piecmetrīgs divarpus tonnas smags elektrosedans, vai supermini automobilis, Latvijas mērogi tam nav šķērslis, turklāt bieži vien priekšrocības ir tieši mazā auto pusē.

FOTO: Ingars Tenis, TVNET

Ja ir sanācis izmantot viena samērā iecienīta automobiļu koplietošanas uzņēmuma pakalpojumus, tad mazo Fiat 500 labās īpašības tev nebūs noslēpums. Automašīnas nav raķetes, taču pa galvaspilsētu zibina veikli un ir ērti novietojamas visšaurākajās stāvvietās. Tagad Fiat 500 ir arī elektriskā versija 500e. Ja tā reģistrēta Latvijā un rotājas ar zilajām EX sērijas valsts numura zīmēm, brauc vēl veiklāk un mērķī nogādā vēl ātrāk, jo bauda spēkā esošās priekšrocības, tātad cita starpā pirmās reģistrācijas maksas un ekspluatācijas nodevas atlaidi, kā arī tiesības izmantot sabiedriskā transporta joslas un lietot "Rīgas satiksmes" stāvvietas bez maksas. Bet tā ir tikai elektroauto priekšrocību monētas viena puse. Otrā pusē ir prieks, ko sagādā elektromobiļa lietošana.

Fiat 500e FOTO: Ingars Tenis, TVNET

Pavēro automašīnas sev apkārt un pārliecināsies, ka vairums no tām ir ar vienu, varbūt diviem cilvēkiem salonā. Pārējie “pasažieri” ir visādi nieki durvju kabatās un cimdu nodalījumā un liekais svars bagāžniekā. Neapšaubāmi liels auto ir neaizstājams, ja no pilsētas laukos ir jānogādā bariņš mājinieku, suns un bērnu rati, taču ikdienā Fiat 500 izmēra auto ir tas, kas pilsētniekam nepieciešams. Un, kā pārliecinājos trīs dienas ilgajā kopdzīves piedzīvojumā ar 500e, tik mazs auto, kam attālums starp numura zīmēm ir nedaudz vairāk par 3,6 metriem, lieliski der arī plašāku teritoriju apgūšanai. Jāseko tikai līdzi baterijas uzlādes līmenim.

FOTO: Ingars Tenis, TVNET

42 kWh akumulators ir lielākais, kas šobrīd pieejams 500e, un optimālos apstākļos kombinētā ciklā nodrošina līdz 320 km gaitas rezervi. Pilsētā ražotāja norādītā sniedzamība ir vēl lielāka, atbilstoši WLTP standartam sasniedzot 400 km. Realitātē gan nobraucamais attālums ir mazāks un ar 100 procentu uzlādi jauktā braukšanas ciklā būs ap 250 km, bet tas tāpat ir pietiekami, lai no galvaspilsētas aizsniegtu jebkuru vietu Latvijā. Ja jābrauc no Rucavas uz Balviem, tad bez papildu uzlādes maršruta vidū gan neiztikt, taču labā ziņa ir tā, ka automobilim jau standartā ir 85 kW līdzstrāvas lādētājs un, piemēram, e-mobi stacijās mazā Fiat baterija spēj paņemt visu, ko elektrības sūknis dod. Praksē tas savukārt nozīmē, ka piecas minūtes ilgas kafijas pauzes laikā auto sniedzamību var palielināt par 50 km, savukārt tukšu akumulatoru līdz 85% uzlādes līmenim var uzpildīt nieka 35 minūtēs.https://www.tvnet.lv/7258546/pirmie-iespaidi-elektriskais-fiat-500e

Palīdziet uzlabot vietni!
Ja jums ir ieteikumi, kā uzlabot mūsu vietni, atsūtiet mums ziņojumu!